PRESSITEADE: ERNA matkal püstitati rekordEesti Skautide Ühing

13.08.2018

Möödunud nädalavahetusel, 10.-12. augustini, toimus 19. korda Eesti Skautide Ühingu korraldatud ERNA Matk – tegemist on Eesti raskeima, samas palju põnevust ning rohkelt elamusi pakkuva enese proovilepanekuga igale matkasellile. Sel korral püstitati matkal märkimisväärne rekord – ühtegi katkestanud meeskonda ei olnud ning kõik finišeerusid edukalt pühapäeva varahommikul Kautlas.

“32 võistkonda püstitasid ERNA matka ajaloo uue rekordi, kui finišisse jõudis omal jalal 151 võistlejat. Matka ei katkestanud ükski võistkond. Soodustavaks teguriks oli kindlasti ilm, mis hoidis võistlejaid kõrvetava kuumise ning uputava vihma eest,“ ütles ERNA Matka korraldusmeeskonna juht Mihkel Tammaru. “Aastal 2013 ei katkestanud samuti ükski võistkond, kuid finišeerunuid oli veidi vähem” tunnustas Tammaru matkajate südikust.

Tänavusel matkal tuli võistlejatel lahendada meeskonnaülesanne kõrgetes männilatvades; programmeerida robot liikuma omavahel seotud riigijuhtide piltide ruudustikus, sõita fatbike ratastel 3km ring ning samal ajal lahendada rajale seatud sõnamõistatus; kasutada AED elustamismasinat; tassida ujudes üle järve õige kemikaal ning demineerida miiniväli.

„ERNA Matka mõtteks on tuua inimesi loodusesse ja pakkuda neile skautlusele omast seikluselamust ning võimalust end matkarajal nii võistkonna kui üksikisikuna proovile panna. Nüüdseks juba pea paarikümneaastase traditsiooniga matkast on paljudele matkahuvilistele saanud ERNA´l osalemine üheks suviseks kõrghetkeks ja aastate jooksul on matkal osalenud kokku mitutuhat matkahuvilist,“ lisas peaskaut Kristjan Pomm.

Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku üle 40 miljoni skaudi üle kogu maailma. ERNA Matka läbiviijateks, keda on kokku üle 50, on vabatahtlikud skaudijuhid, vanemskaudid ja skaudisõbrad üle kogu Eesti.
Matka nimele ainest andnud Erna grupp oli Talvesõjast osavõtnutest moodustatud luureüksus, mis tegi 1941. aasta suvel dessandi punaväe tagalasse Salmistus. Hiljem liitus luuregrupp muu lahingutegevusega Eestis.

ERNA Matka korraldamist toetavad: Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Matkasport, Nissan, 1. jalaväebrigaadi Pioneeripataljon ja Õhutõrjepataljon, DiGra OÜ, Loovbüroo Sviiter, Rentland OÜ, Metsatervenduse OÜ, Salvest AS, Mobec AS

Lisainfo:
Mihkel Tammaru, 5252025