ERNA Matk 2023

 

24. ERNA Matk – Eesti raskeim seiklusmatk, mis pakub põnevust, väljakutseid ja ägedaid elamusi. Vaata pilte toimunud matkadest.

 

ERNA Matk 2023 tulemused on:

Matkal tehtud pildid on leitavad SIIN!

 

ERNA Matka start on Kautlas!

ERNA Matk 2023 stardiajad leiad SIIT!

Iga meeskonna stardiaja saadame lähipäevil kõigile e-mailile ning lisame ka siia. 

ERNA Matk madalseiklusrada

TOIMUMISAEG JA KOHT: 4.-6. august 2023 (algusaeg sõltub valitud rajast ning matka maksimaalne kestus on vastavalt 16, 24 või 36 tundi). Matk toimub kesk-Eestis, täpne stardikoht avalikustatakse enne matka. Matka finiš on Kautla memoriaali juures.

KELLELE MÕELDUD: Matkale on oodatud kõik, kes naudivad väljakutseid ja on valmis panema ennast proovile nii mööda metsi matkates kui ka tegevuspunktides fantaasiarohkeid ülesandeid lahendades.

Sobiva raja leiab igaüks:

 • SKAUTLIK MATKARADA (kestus maksimaalselt 16h) – ei eelda erilist füüsilist ettevalmistust ning on sobilik ka peredele (PS: tegevuspunktide sisu on loodud ennekõike täiskasvanutele, seetõttu võib mõne ülesande lahendamine olla lastega meeskonnale keeruline).
 • TÜMLERI RADA (kestus maksimaalselt 24h) – eeldab füüsilist vastupidavust ning meeskonnas peab olema vähemalt üks täisealine liige.
 • HAUKA RADA (kestus 36h) – sobilik juba kogenud matkasellidele, kellel on väga hea füüsiline vastupidavus. Meeskonna kõik liikmed peavad olema täisealised.

ERNA Matk 2023 reeglid leiad SIIT!

ERNA Matk sudoku

TEGEVUS: ERNA Matkal saad meeskonnaga nautida elamusi täis nädalavahetust, mida jääte meenutama veel pikaks ajaks. Stardis antakse meeskonnale kaart koos esimese punkti koordinaatidega, tee punkti jõudmiseks valite ise. Peale ülesande täitmist saate taas järgmise punkti koordinaadid. Punktide vahemaad on mõnekilomeetrised ning Tümleri ja Hauka rajal lisab põnevust ka vastutegevus, kes üritab teid punktide vahelist vahemaad läbides tabada. Kui kõik tegevuspunktid on läbitud, ootab ees lõpu orienteerumine (välja arvatud Skautlikul Matkarajal), mis lõppeb Kautlas.

AUHINNAD: ERNA Matka Hauka ja Tümleri raja peaauhinnaks on ihaldusväärsed ERNA küüned. Kõigile osalejatele on tagatud meeldejäävad kogemused ja mälestused.

 

Vaata tutvustavat videot ERNA Matka kohta SIIT.

 

RAJAD ja OSAVÕTUTASUD:

HAUKA RADA

 • Läbimiseks aega maksimaalselt 36h
 • Pikkus linnulennult 50km + lõpu orienteerumine
 • 4-6 inimest võistkonnas (kõik vähemalt 18-aastased)
 • Rajal on vastutegevus
  • OSAVÕTUTASUD:
   • soodusperiood (1.04 – 31.05) – 50 €/inimene (PS. osalustasu laekumine hiljemalt 31.05)
   • tavahind (1.06.- 23.07) – 60 €/inimene
ERNA Matk veepunkt

TÜMLERI RADA

 • Läbimiseks aega maksimaalselt 24h
 • Pikkus linnulennult 35km + lõpu orienteerumine
 • 4-6 inimest võistkonnas (sh 1 inimene vähemalt 18-aastane)
 • Rajal on vastutegevus
  • OSAVÕTUTASUD:
   • soodusperiood (1.04 – 31.05) – 50 €/inimene (PS. osalustasu laekumine hiljemalt 31.05)
   • tavahind (1.06.- 23.07) – 60 €/inimene

SKAUTLIK MATKARADA (Selleks aastaks on Skautliku matkaraja kohad täitunud, võimalik on osaleda Tümleri või Hauka rajal või panna end Skautliku raja ootejärjekorda – selleks kirjuta erna@skaut.ee)

 • Läbimiseks maksimaalselt 16h
 • Pikkus linnulennult 20km
 • 4-6 inimest võistkonnas (sh 1 täiskasvanu või kõik liikmed vähemalt 15-aastased) **
  • OSAVÕTUTASUD:
   • soodusperiood (1.04 – 31.05) – 45 €/inimene (kuni 16-aastased 20 €/inimene) (PS. osalustasu laekumine hiljemalt 31.05)
   • tavaperiood (1.06 – 23.07) – 55 €/inimene (kuni 16-aastased 25 €/inimene)

** Kui meeskonnas on alaealised liikmed on vajalik eestkostja kirjalik nõusolek. Kirjaliku nõusoleku põhja saamiseks kirjuta erna@skaut.ee.

REGISTREERIMINE:

 • Registreerimine avatakse 1. aprillil ning kestab kuni 23. juulini või kuni kohti jätkub.
 • Registreerimise kinnitab vastusmeilina saabunud automaatne kinnituskiri.
 • Koha ERNA Matkal tagab osavõtutasu tasumine (PS soodusperioodil registreerudes peab soodushinna saamiseks olema ka osavõtutasu soodusperioodi lõpuks tasutud!).
 • Kõik osavõtutasud peavad laekuma hiljemalt 23.07.2023.
 • Osavõtumaks tasuda Eesti Skautide Ühingu kontole EE687700771000674448, märkides selgitusse “ERNA Matk”, võistkonna nimi ja mitme inimese eest tasuti. Osavõtutasu tagastamisele ei kuulu. Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse osalemisega üritusel, sh võib ESÜ üritusel tehtavat foto- ja videomaterjali kasutada oma teavitustegevustes.

 

ERNA Matk

ERNA Matkale registreerumiseks vajuta SIIA

 

TRANSPORT: Transport stardipaika/finišipaigast on osalejate enda organiseerida. Mõlemas kohas saab telkida ja siinkohal paneme osalejatele südamele, et pärast matka lubataks endale kindlasti väike puhkus enne rooli taha istumist. Finišis pakume sooja suppi, teed ja sauna.

LISAINFO:

Matka lõpetamine ja osalejate autasustamine toimub pühapäeva hommikul Kautlas, kuhu ootame kõiki matkal osalejaid, korraldajaid, aga ka kõiki teisi huvilisi.

RAHASTAJAD JA TOETAJAD: ERNA Matk 2023 toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium; Matkasport, Tactical Foodback, Nissan, Loovbüroo Sviiter, MySnack, Quality Print, Advokaadibüroo Triniti, seiklusfirma 360 KRAADI, WoodsPaintball, Kaitseliit, Sisekaitseakademia, Teadusteater Kvark.KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Mis on ERNA Matk?

ERNA matk on Eesti Skautide Ühingu poolt korraldatav kolmes raskusastmes toimuv seiklusmatk kõikidele matkahuvilistele.

Kes on ERNA Matka korraldaja?

ERNA Matka korraldaja on Eesti Skautide Ühing. Matka korraludusmeeskond koosneb vabatahtlikest.

Kus on ERNA Matka start?

ERNA Matka stardi asukoht on igal aastal erinev, piirkonnaks on kesk-Eesti. Stardipaik avalikustatakse mõned päevad enne starti.

Kus on ERNA Matka finiš?

ERNA Matka finiš on alati Kautlas ning autasustamine toimub Kautla Memoriaali mälestusmärgi esisel platsil.

Kas ERNA Matkal on korraldatud toitlustus?

ERNA Matka korraldusmeeskond kostitab matka lõpetajaid traditsioonilise ERNA Matka supiga. Ülejäänud söök on vaja osalejatel endal kaasa võtta.

Kas ERNA Matkale on vaja kaasa võtta telk?

ERNA Matk kestab vastavalt valitud rajale vastavalt 16, 24 või 36 tundi. Kogu rajal vajaminev varustus tuleb endal kaasa võtta. Tavaliselt telki rajale kaasa ei võeta, küll aga on soovitav peale matka lõppu finišiala läheduses magada enne autorooli istumist.

Kas ERNA Matkal magada saab?

Praktiline kogemus näitab, et matka jooksul ei magata. Küll aga saab hetkeks uinuda nt siis, kui ootad tegevuspunktis oma etteaste järge.

Kellele on mõeldud Skautlik matkarada?

Skautlik matkarada ei eelda eelnevat matkakogemust ning on raskusastmelt sobiv ka lastega peredele, küll aga on läbitava distantsi pikkus linnulennult 20km (16h) ning tegevuspunktid on loodud eeldusel, et osalejad on täiskasvanud. Skautlikul matkarajal puudub vastutegevus. Rajal saavad osaleda võistkonnad, kuhu kuulub 4-6 liiget, kellest vähemalt üks on võistluse ajaks 18-aastane või kõik liikmed vähemalt 15-aastased. Loe soovitusi lastega matkamiseks SIIN.

Kellele on mõeldud Tümleri rada?

Tümleri rada on mõeldud eelneva matkakogemusega inimestele. Kasuks tulevad head orienteerumise- ja meeskonnatöö oskused. Vajalik on kaardilugemisoskus. Raja läbimiseks on aega 24h. Raja pikkuseks on linnulennult 30km + lõpu orienteerumine. Rajal saavad osaleda võistkonnad, kuhu kuulub 4-6 liiget, kellest vähemalt üks on võistluse ajaks 18-aastane.

Kellele on mõeldud Hauka rada?

Hauka raja võistkondadele on rangelt soovitatav eelnev matkakogemus ning kaardilugemisoskus. Kasuks tulevad head orienteerumise- ja meeskonnatöö oskused. Raja läbimiseks on aega 36h. Raja pikkuseks on linnulennult 45km + lõpu orienteerumine. Rajal saavad osaleda võistkonnad, kuhu kuulub 4-6 liiget, kellest kõik on võistluse ajaks vähemalt 18-aastased.

Mis on vastutegevus?

Matka põnevamaks muutmiseks on Hauka ja Tümleri rajale kaasatud ka tinglik vastane ehk vastutegevus, kes kontrollib patrullide, varjatud vaatluse ja varitsustega suuremaid teid ning olulisi sõlmpunkte, kaardil märgitud keelatud alasid ning lagedaid alasid. Neile “vahele jäädes” kaotad “elu”,  igal meeskonnaliikmel on 4 elu. Kaotatud “elu” tähendab miinuspunkte ning kui oled kaotanud kõik “elud” on paraku ka võistlus läbi.

Kas ma võin matkal olles liikuda mööda sõiduteid?

Turvalisuse huvides on mööda asfaltteed liikumine keelatud.

Mida peaks matkale kaasa võtma?

Kohustuslik isiklik varustus:

 • töökorras, laetud akuga mobiiltelefon;
 • töökorras taskulamp/pealamp;
 • 1,5 liiter joogivett;
 • isiklikud vajalikud ravimid (nt allergiaravim);
 • vile.

Võistkonna kohustuslik varustus:

 • meditsiinivarustus (plaastrid, hõõrdumiste/haava puhastamisvahendid, elastikside);
 • kirjutusvahendid (vihmas/külmas töötavad);
 • kompass

Soovitatav on kaasa võtta ka tagavarajalatsid, soe pesu, täiendav paar sokke, vihmakeep, julgestusköis, toit ja priimus sooja joogi vm valmistamiseks.

Mobiiltelefoni, kaasas olevad dokumendid, raha jms soovitame paigutada veekindlasse kotti, kuna osalejate riided ja varustus võivad rajal märguda ning kahjustuda.

Mis on lõpuorienteerumine?

Lõpuorienteerumine on orienteerumisala, kus igal võistkonnal on võimalik vastavalt järelejäänud ajale (kuid mitte rohkem kui 8 tunni jooksul) ning jaksule punkte teenida leides ja läbides nii palju orienteerumispunkte kui võimalik.

Milliseid tegevusi sisaldavad ERNA Matka tegevuspunktid?

Punktides tuleb lahendada nutikust, osavust, jõudu ja kindlasti koostööd nõudvaid ülesandeid.

Palju mul tuleb juua matkale kaasa võtta?

Kohustusliku varustuse hulka kuulub 1,5L vett inimese kohta. Veevarusid on võistkondadel võimalik täiendada stardis ja finišis ning rajal vahemaaga umbes iga kahe kontrollpunkti järel.

Mis saab siis, kui ma tahan katkestada?

Kui võistkonna üks või osa liikmeid otsustab matka katkestada, siis võistkond võib jätkata võistlemist kuni võistkonnas on vähemalt 3 liiget. Katkestamisest tuleb esimesel võimalusel teatada korraldajale. Teatada tuleb võimalikult täpne katkestamise koht, et oleks võimalik matkajad sealt finišisse toimetada. Katkestanud võistlejad peavad arvestama asjaoluga, et transporti finišisse tuleb oodata võib olla mitu tundi. Seetõttu palume pärast katkestamisest teadaandmist jääda ootama korraldajate poolset kontaktivõtmist ning teadet, millal katkestanud võistleja(te)le järgi tullakse. Võimalusel tuleks katkestada ja transporti ootama jääda kontrollpunktis

Mis on ERNA Matka hüüd?

Skautidel on nimelt tänu avaldamiseks või enda tutvustamiseks komme teha erinevaid hüüde, nt “Ükskõik kui suur vihm või tuul – Tormilinnul naerul suu!”. Hüüd võiks sisaldada võistkonna nime ja selle sisu võib vastavalt olukorra muutumisele matka ajal ka muutuda.

Mis on ERNA Matka auhind?

ERNA Matka Hauka ja Tümleri raja peaauhinnaks on “küüned” (kaelaehe).

Mis on ERNA küüned?

ERNA matka märgil on liilia keskmes kujutatud kolm rahvusvärvides hundi küünt, mis moodustavad tähe E, nagu ERNA ja EESTI. Selleks, et ERNA matkal hakkama saada on vaja hundile omast sitkust ja jõudu ning tugevate küüntega end läbi raskuste tõmmata. Kolm hõbedast küünt on ERNA matka võitja tunnuseks.