KKK

Mis on ERNA Matk?

ERNA matk on Eesti Skautide Ühingu poolt korraldatav kolmes raskusastmes toimuv seiklusmatk kõikidele matkahuvilistele.

Kes on ERNA Matka korraldaja?

ERNA Matka korraldaja on Eesti Skautide Ühing. Matka korraludusmeeskond koosneb vabatahtlikest.

Kus on ERNA Matka start?

ERNA Matka stardi asukoht on igal aastal erinev, piirkonnaks on kesk-Eesti. Stardipaik avalikustatakse mõned päevad enne starti.

Kus on ERNA Matka finiš?

ERNA Matka finiš on alati Kautlas ning autasustamine toimub Kautla Memoriaali mälestusmärgi esisel platsil.

Kas ERNA Matkal on korraldatud toitlustus?

ERNA Matka korraldusmeeskond kostitab matka lõpetajaid traditsioonilise ERNA Matka supiga. Ülejäänud söök on vaja osalejatel endal kaasa võtta.

Kas ERNA Matkale on vaja kaasa võtta telk?

ERNA Matk kestab vastavalt valitud rajale vastavalt 16, 24 või 36 tundi. Kogu rajal vajaminev varustus tuleb endal kaasa võtta. Tavaliselt telki rajale kaasa ei võeta, küll aga on soovitav peale matka lõppu finišiala läheduses magada enne autorooli istumist.

Kas ERNA Matkal magada saab?

Praktiline kogemus näitab, et matka jooksul ei magata. Küll aga saab hetkeks uinuda nt siis, kui ootad tegevuspunktis oma etteaste järge.

Kellele on mõeldud Skautlik matkarada?

Skautlik matkarada ei eelda eelnevat matkakogemust ning on raskusastmelt sobiv ka lastega peredele, küll aga on läbitava distantsi pikkus linnulennult 20km (16h) ning tegevuspunktid on loodud eeldusel, et osalejad on täiskasvanud. Skautlikul matkarajal puudub vastutegevus. Rajal saavad osaleda võistkonnad, kuhu kuulub 4-6 liiget, kellest vähemalt üks on võistluse ajaks 18-aastane või kõik liikmed vähemalt 15-aastased. Loe soovitusi lastega matkamiseks SIIN.

Kellele on mõeldud Tümleri rada?

Tümleri rada on mõeldud eelneva matkakogemusega inimestele. Kasuks tulevad head orienteerumise- ja meeskonnatöö oskused. Vajalik on kaardilugemisoskus. Raja läbimiseks on aega 24h. Raja pikkuseks on linnulennult 30km + lõpu orienteerumine. Rajal saavad osaleda võistkonnad, kuhu kuulub 4-6 liiget, kellest vähemalt üks on võistluse ajaks 18-aastane.

Kellele on mõeldud Hauka rada?

Hauka raja võistkondadele on rangelt soovitatav eelnev matkakogemus ning kaardilugemisoskus. Kasuks tulevad head orienteerumise- ja meeskonnatöö oskused. Raja läbimiseks on aega 36h. Raja pikkuseks on linnulennult 45km + lõpu orienteerumine. Rajal saavad osaleda võistkonnad, kuhu kuulub 4-6 liiget, kellest kõik on võistluse ajaks vähemalt 18-aastased.

Mis on vastutegevus?

Matka põnevamaks muutmiseks on Hauka ja Tümleri rajale kaasatud ka tinglik vastane ehk vastutegevus, kes kontrollib patrullide, varjatud vaatluse ja varitsustega suuremaid teid ning olulisi sõlmpunkte, kaardil märgitud keelatud alasid ning lagedaid alasid. Neile “vahele jäädes” kaotad “elu”,  igal meeskonnaliikmel on 4 elu. Kaotatud “elu” tähendab miinuspunkte ning kui oled kaotanud kõik “elud” on paraku ka võistlus läbi.

Kas ma võin matkal olles liikuda mööda sõiduteid?

Turvalisuse huvides on mööda asfaltteed liikumine keelatud.

Mida peaks matkale kaasa võtma?

Kohustuslik isiklik varustus:

  • töökorras, laetud akuga mobiiltelefon;
  • töökorras taskulamp/pealamp;
  • 1,5 liiter joogivett;
  • isiklikud vajalikud ravimid (nt allergiaravim);
  • vile.

Võistkonna kohustuslik varustus:

  • meditsiinivarustus (plaastrid, hõõrdumiste/haava puhastamisvahendid, elastikside);
  • kirjutusvahendid (vihmas/külmas töötavad);
  • kompass

Soovitatav on kaasa võtta ka tagavarajalatsid, soe pesu, täiendav paar sokke, vihmakeep, julgestusköis, toit ja priimus sooja joogi vm valmistamiseks.

Mobiiltelefoni, kaasas olevad dokumendid, raha jms soovitame paigutada veekindlasse kotti, kuna osalejate riided ja varustus võivad rajal märguda ning kahjustuda.

Mis on lõpuorienteerumine?

Lõpuorienteerumine on orienteerumisala, kus igal võistkonnal on võimalik vastavalt järelejäänud ajale (kuid mitte rohkem kui 8 tunni jooksul) ning jaksule punkte teenida leides ja läbides nii palju orienteerumispunkte kui võimalik.

Milliseid tegevusi sisaldavad ERNA Matka tegevuspunktid?

Punktides tuleb lahendada nutikust, osavust, jõudu ja kindlasti koostööd nõudvaid ülesandeid.

Palju mul tuleb juua matkale kaasa võtta?

Kohustusliku varustuse hulka kuulub 1,5L vett inimese kohta. Veevarusid on võistkondadel võimalik täiendada stardis ja finišis ning rajal vahemaaga umbes iga kahe kontrollpunkti järel.

Mis saab siis, kui ma tahan katkestada?

Kui võistkonna üks või osa liikmeid otsustab matka katkestada, siis võistkond võib jätkata võistlemist kuni võistkonnas on vähemalt 3 liiget. Katkestamisest tuleb esimesel võimalusel teatada korraldajale. Teatada tuleb võimalikult täpne katkestamise koht, et oleks võimalik matkajad sealt finišisse toimetada. Katkestanud võistlejad peavad arvestama asjaoluga, et transporti finišisse tuleb oodata võib olla mitu tundi. Seetõttu palume pärast katkestamisest teadaandmist jääda ootama korraldajate poolset kontaktivõtmist ning teadet, millal katkestanud võistleja(te)le järgi tullakse. Võimalusel tuleks katkestada ja transporti ootama jääda kontrollpunktis

Mis on ERNA Matka hüüd?

Skautidel on nimelt tänu avaldamiseks või enda tutvustamiseks komme teha erinevaid hüüde, nt “Ükskõik kui suur vihm või tuul – Tormilinnul naerul suu!”. Hüüd võiks sisaldada võistkonna nime ja selle sisu võib vastavalt olukorra muutumisele matka ajal ka muutuda.

Mis on ERNA Matka auhind?

ERNA Matka Hauka ja Tümleri raja peaauhinnaks on “küüned” (kaelaehe).

Mis on ERNA küüned?

ERNA matka märgil on liilia keskmes kujutatud kolm rahvusvärvides hundi küünt, mis moodustavad tähe E, nagu ERNA ja EESTI. Selleks, et ERNA matkal hakkama saada on vaja hundile omast sitkust ja jõudu ning tugevate küüntega end läbi raskuste tõmmata. Kolm hõbedast küünt on ERNA matka võitja tunnuseks.